İzlediklerim

Captain Phillips

Film İncelemesi

Merhaba! Sizlerle bu defa adeta bir başyapıt diyebileceğim bir film hakkında konuşmaya geldim. 2013 yapımı olan Captain Phillips bir gerilim-drama filmi. Paul Greengrass tarafından yönetilen filmin başrol oyuncusu, benim oyunculuğunu çok beğendiğim Tom Hanks.

IMDB puanı ise 7,8. Kişisel fikrim daha fazla bir puanı da hak edebilir. Google üzerinden kullanıcıların vermiş olduğu puanlara göre de %93 oranında kullanıcı bu filmi beğenmiş, ki bu bence iyi bir oran.

Gerilim filmleri çoğunlukla çok başarılı olamıyor gibi geliyor bana. Ancak bu filmi izlerken her dakikasında gerim gerim gerileceksiniz. Genellikle korku ve gerilimi birbirinden ayıramayan ve aslında basit bir korku olan filmleri de gerilim kategorisinde sayıyorlar. Bu konuda sizlere güvence verebilirim çünkü bu film gerçek bir gerilim.

Olaylar normal bir seyir içerisinde akıyor, ne hızlı ne de yavaş.. Bu da elbette ki filmi izlerken her saniyesine ilgi duymanıza sebep oluyor.

Film konu olarak gerçek ile bağlantılı ilerliyor. Çünkü her ne kadar bizden uzak da olsa, bir yerlerde gerçekten okyanusta aylarca bir kamarada seyahat eden kaptanlarımız ve mürettebatı oluyor. Maalesef ki bazı bölgelerde korsanlık olayları ise devam etmekte.

Oyuncuların güzel oyunculukları sayesinde kendinizi iyice filmin içine kaptıracaksınız. Korsanların gerçekten korsan olduğunu bile düşünmüştüm bir ara..😅 Duyguların tamamen saf hali ile bize yansıtılıyor oluşu, filme bu konuda büyük bir artı sağlıyor.

Spoiler vermeden bir konuya değinmek istiyorum. Evet belki Tom Hanks’in oyunculuğunu fazlaca övmüş oldum ama filmin sonundaki bir sahnenin gerçekçiliğini görebilmeniz için bile filmi oturup izleyebilirsiniz.

Film ile ile ilgili olumsuzluk olarak değerlendirebileceğim şey şudur; 2 saat 15 dakika gibi bir süreye sahip. Bu da zaman zaman filmin fazla uzadığına dair bir düşünceye kapılmanızı sağlayabilir. Aslında yalnızca en ince detayına kadar işlenmiş olması böyle bir his uyandırıyor.

Kısaca söylemem gereken şey ise bu filmi mutlaka izlenecekler listenize eklemeniz olur. Kaçırmayın. 😉

Filmin fragmanını da aşağı bırakıyorum. Ufak bir fikir oluşsun kafanızda. Mutlu hafta sonları dilerim.  Her şey gönlünüzce olsun. 💕

Etiketler
Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Farkedildi

Please consider supporting us by disabling your ad blocker