İzlediklerim

Dear John Film İncelemesi

Herkese selam! Uzun zamandır film incelemesi yapmamıştım. İzlemeye devam ediyordum elbette ama sanırım üşengeçlikten yazasım gelmiyordu. Kendi kendime artık yeter dedim ve kaldığım yerden devam ediyorum!
Oldukça romantik bir film olan Dear John’un IMDB puanı 6,3/10. Evet baktığımızda çok yüksek bir puana sahip değil. Zaten bana sorarsanız da tam hakettiği puanı almış. Romantik kategori de yer alan filmler zaten çok yüksek IMDB puanına sahip olamıyor. Elbette içinde istisnalar var, bunlar da efsaneler dediğimiz filmler oluyor sanırım.
Romandan uyarlama olan bu filmin kitabını okumamıştım. Bir akşam izleyebileceğim bir film ararken rastladım. Zaten yalnızdım ve sıkılıyordum. Beni iyice bir ağlattı ve sanırım iyi oldu. 🙂
John üniversiteye gidemeyip çektiği o boşluktan ötürü orduya yazılmaya karar verir. İzne çıktığında babasının yanına tatil kasabasına döner. Okyanus kıyısında olan bu kasabaya her yaz üniversite öğrencileri kamp yapmak için gelirler. Savannah da arkadaşları ile birlikte kamp yapmaya gelmiştir.
Bir kaza sonucu çantasının suya düşmesi, John’un da çantayı kurtarması ile tanışmış olurlar.
John ve Savannah birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar, kısa bir süre içinde de bu hoşlantı yerini aşka bırakır. Ancak ortada bir sorun vardır. John’un tekrar orduya dönmesi gerekmektedir. Savannah da okuluna devam edecektir. Çift bu ayrılığı atlatabilmek adına bir karar alır. Yaşadıkları her şeyi birbirlerine mektup yazarak anlatacaklardır. Bu şekilde ayları bitirmiş ve John’un görevinin bitmesine çok az varken 11 Eylül saldırısı gerçekleşir. John bu sebepten görev süresini 2 yıl daha uzatmak zorunda kalır.
Bu süreyi de başlarda güzel şekilde atlatmaya çalışırken Savannah’ın gelen bir mektubu ile John sarsılır. Savannah başkası ile nişanlanmıştır.
John’un derin üzüntüsü ve unutma çabalarını göreceksiniz. Özellikle beni duygulandıran kısımlarda burası oldu sanırım. Bir ara ciddi ciddi hıçkırarak ağlıyordum. Yüreğim parçalandı diyebilirim.
Kitabı okuyanlardan da aynı şekilde duyguların derinlemesine işlendiğini ve insanı mahvettiğini duydum. Normalde önce kitabını okuyup filmini izlemeyi tercih ederdim ben. Ama aceleye geldi diyelim :).
Eğer romantik filmler izlemeyi, kitaplar okumayı seviyorsanız Dear John’u atlamayın derim ben…

Etiketler
Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Farkedildi

Please consider supporting us by disabling your ad blocker