Okuduklarım

Leyla İle Mecnun – Burak Aksak

Leyla ile Mecnun… Kendi çölünde kaybolanların hikayesi…
Bitmemesi için yavaş yavaş okuduğum ama her güzel şey gibi bitmiş ve kitaplığımdaki yerini almış olan kitap. Diziyi izleyip ardından bu kitabı okumuş olanların neler hissettiğini bilemeyeceğim ama ben diziyi izlemeden direkt kitabı okudum. Aslında dizisini de izlemek isterdim fakat yayınlandığı dönemde izleyememiştim. Sonrasında da bir daha kısmet olmadı.

Diziyi izledikten sonra kitabı okuyanların birçoğundan sahneleri gözlerinde canlandırdıklarına dair yorumlar duydum. Ama bunun için diziyi izlemiş olmanız şart değil. Ben de diziyi izlememiş olmama rağmen okuduğum sahnelerin hepsini izliyormuş gibi <em>hayal edebildim. </em>

Kitap o kadar akıcı ki, sayfaları hızlıca çevirirken bitiyor olmasına içten içe üzüleceksiniz. Ayrıca bir o kadar da komik. Kitabı elimden bırakamadığım için zaman zaman toplu taşımada bir yerden bir yere giderken de okudum. Bu süre içinde kendimi tutamayıp kahkaha attığım sonra etrafımda bana bakan var mı diye kontrol ettiğim zamanlar bile oldu.

Kendinizi çok yormadan keyif içinde, çerez tadında bir kitap okumak istiyorsanız, Leyla ile Mecnun sizi bekliyor. Diziyi izlediyseniz bunu zaten biliyor olmalısınız… 🙂

Aşkına kavuşmaya çalışan Mecnun’un komik anıları arasına kendinizi bırakın. Tüm karakterlerin hoş betimlemeleri ile beyninizde diziyi izliyorsunuz. Belki dersiniz hep olumlu kısımlarından bahsettin, yok mu hiç sevmediğin bir kısım? Vallahi yoktu arkadaşlar. Ve kimin yorumunu okuduysam, dinlediysem herkes harika diye bahsediyor. Okumayan kaldıysa eğer bir koşu kitabı edinsin ve okusun. Pişman olursanız gelin bana 🙂 .

Kitabın son sayfasındaki o -SON- yazısını gördüğünüzde içinizi kaplayacak burukluğu da söylemeden geçmeyeyim.

Eklemeden geçemeyeceğim;

O gemi bir gün gelecek.

Etiketler
Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Farkedildi

Please consider supporting us by disabling your ad blocker