İzlediklerim

REMEMBER ME (BENİ HATIRLA)

REMEMBER ME (BENİ HATIRLA)
İzlerken zaman zaman ağladığım, bittiğinde ise hıçkırıklara boğulduğum güzel bir dram filmiydi. Vakit buldukça bir yerlere bir şeyler karalamayı sevdiğim için film de beni en çok etkileyen kısım Tyler’ın Michael’a yazdığı defter oldu. 
Filmde gerçekten derinden etkileyen replikler de vardı. Alt kısma bir kaç örnek yazacağım. 
  • Gandhi ‘Hayatta ne yaparsan yap önemsiz olacaktır, ama senin yapmış olman çok önemli.’ Demiş. İlk kısma katılıyorum. Micheal, hangi güne baktığımı biliyorsun. 22 yaşındayken, Gandhi’nin 3 çocuğu, Mozart’ın 30 senfonisi vardı ve Buddy Holly ölüydü. Bana bir keresinde “Parmak izlerimiz dokunduğumuz hayatlardan silinmez.” Demiştin. Bu herkes için geçerli mi? Yoksa sadece şiirsel bir zırvalık mıydı?
  • Hayatta ne yaparsan yap önemsiz olacaktır, ama senin yapman çok önemlidir çünkü başka kimse yapmayacaktır. Aynı, biri senin hayatına girdiğinde, bir yarının “Hazır değilsin,” diyip, diğer yarının, “Onu sonsuza kadar senin yap.” Demesi gibi.
Benden yüksek bir puan aldı. İzlemenizi tavsiye ederim. İzledikten sonra sizinde yorumlarınızı beklerim. 
Film fragmanının linkini bırakıyorum. Alt kısma da filmin özetini bırakıyorum. İyi seyirler.
 
 
*Spoiler içerir*
Başrolde Robert Pattinson ve Emilie De Ravin’in bulunduğu bir dram filmi. Adamımız Tyler (Robert Pattinson) küçük yaştayken abisi Michael’ı intiharı sebebiyle kaybeder. Derin bir bunalım yaşayan Tyler ev arkadaşı Aiden tarafından bir gece eğlenmek için dışarı çıkartılır. O gece geri dönmek üzere dışarı çıktıklarında Tyler dışarıda bir kavga görür. Bu kavgayı ayırmak için daldığı esnada polisler olay yerine gelir. Tyler ve Aiden’ın bir suçu olmadığını farkettikleri için polisler onları serbest bırakır. Ancak Tyler gruplardan hangi tarafın haklı olduğunu söylemek için polisin yanına gider. Polis ile aralarında sert bir konuşma geçtikten sonra nezarethaneye tıkılır. Babası oldukça varlıklı bir iş adamı olan Tyler kolayca içeriden çıkar. 
Birkaç gün sonra ev arkadaşı Aiden okul bahçesinde o gece tartıştığı polis memurunu okula kızını bırakırken görür. Bunun değerlendirilebilecek bir fırsat olduğunu düşünür ve Tyler’a o kız ile çıkmasını sonra da babasının karşısına geçip oynadıkları oyunu göstermesini söyler. Tyler başlarda bu teklifi reddetse de Aiden’ın ısrarları sonucu kız ile tanışmaya gider. Ally çalışkan ve başarılı bir kızdır. Tyler’ın ilk adımına olumlu bir tepki vermese de sonrasında o da tanışmayı kabul eder. 
Birkaç gece dışarı çıkarak birbirlerini tanımaya başlarlar. Bir gece alkolü fazla kaçıran Ally midesinden rahatsızlanır ve sızıp kalır. Eve dönemeyen Ally’nin polis memuru babası evde çılgına döner. Ve Ally eve döndüğünde tartışırlar. Ally bu durumdan sonra erkek arkadaşı Tyler’ın evine taşınmaya karar verir. Birliktelikleri sorunsuz bir şekilde ilerlerken birgün Tyler eve döndüğünde kapıyı açık bulur. İçeri girdiğinde Ally’nin babası ile karşılaşır. Ally’nin babası her şeyin farkındadır. Bu durumdan kızının haberinin olup olmadığını sorar. ‘Hayır’ cevabını aldığında ise çılgına döner ve Tyler’ı döver. Tyler Ally eve döndüğünde her şeyi Ally’e anlatır. Ally ise Tyler’ı terkeder. Eşyalarını toplayıp babasının yanına geri döner. Tyler tekrar bunalıma girer. Ailesi ile de sorunlar yaşar. Ev arkadaşı Aiden bu işe son verebilmek adına Ally’nin kapısına gider ve onu ikna etmeye çalışır. Ally Tyler’ın aslında onu sevdiğine inandığında geri döner. Tyler’ın hiç beklemediği bir anda tekrar ona destek olur. 
Tyler bir sabah babasının şirketine gider. Babasından geç kalacağına dair bir telefon aldığı için beklemeye başlar. Tarih 11 Eylül 2001’dir. O sabah İkiz kuleler saldırısı gerçekleşir. Tyler babasının şirketinde hayatının sonuna gelmiş olur. 
Etiketler
Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Farkedildi

Please consider supporting us by disabling your ad blocker