Okuduklarım

SARAYDAN HIKAYELER Kraliçe ve Gözde

4/5 

En sevdiğim kitap serisi diyebileceğim serinin ara kitapçığı ile karşınıza geldim. Kötü bir alışkanlıktır fakat kitapları kapağıyla çabucak yargılayan bir insanımdır. Ancak bu seri benim tam da bu düşünceme ‘Hiç öyle olur mu aptal?’ diye çarptı. Şimdi diyeceksiniz kapağında ne var ki? diye. Kitabında kız resmi olan kitaplarla anlaşamam ben. Bilmem o güzel kızları kıskandığımdan mıdır? Yok yok değildir. ❣
Lise yıllarımda kitap okuma alışkanlığım iyice oturmuştu artık. Kendime kitap listeleri falan hazırlardım. Bir gün okuduğum bir dergide Beni Seç’in resmini gördüm. Kısa da bir tanıtım yazısını okudum. Kapağından çok etkilenmesem de konusu hoşuma gitmişti. O yıl yaşadığım şehirde düzenlenen kitap fuarından Beni Seç’i aldım. Okumaya başladıktan oldukça kısa süre sonra bitirdim. İkinci kitap çıkana kadar da içim içimi yedi durdu. Kısaca kitaplar çok akıcı gerçekten.
Yazarımız Kiera Cass henüz 35 yaşında, genç bir bayan. 2 de çocuk annesidir. Eğitimini tarih üzerine tamamlamıştır. Seride de İllea isimli bir ülkede bulunmaktayız. Kusuruma bakmayın Coğrafyam da Tarihim de kötüdür. Böyle bir ülke var mıdır acaba? Ya da varolmuş mudur? Her neyse bir gün Kiera Hanımla yollarımız kesişirse bunu da sorarım ona…✍
Harika bir distopya olan bu serinin ara kitapçığını ilk kısmı bitirdikten sonra okumak daha mantıklı. 3 kitaplık bir America Singer macerasından sonra 2 ara kitapçık ile 4 farklı karakteri daha okumuş oluyoruz. -Merak etmeyin bu 4 karakteri de o 3 kitaptan hatırlayacaksınız.- Saraydan Hikayeler Kraliçe ve Gözde’de Prens Maxon’ın annesi Amberly’nin kraliçe seçilmeden önce başından geçenleri ve Prens Maxon’ın kalbini çalmak için saraya gelmiş olan Marlee’yi okuyacaksınız.
Yazarın anlatımı oldukça akıcı ve müthiş bir betimleme yeteneği var. Bu seriye bu kadar çok bayılmama sebep olması da bundandır elbette. Okurken o ihtişamlı sarayın koridorlarında kabarık elbiselerimle sanki ben dolaşıyormuş gibi hissetmem… Lafı çok uzatıp sizi sıkmakta istemem ama distopya okumayı seviyorsanız bu seriyi kaçırmayın derim. Ee işin içinde birde aşk olunca sanırım genç kızlar mutlaka okusun!
Seçim Serisi Kitap Sırası:
BENI SEC
ELIT
SARAYDAN HIKAYELER Prens ve Muhafız
SONSUZA DEK
SARAYDAN HIKAYELER Kraliçe ve Gözde
VELIAHT PRENSES
TAÇ
Etiketler
Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Farkedildi

Please consider supporting us by disabling your ad blocker