Okuduklarım

SPİRİTUS Ateşten Hançer – Kitap Yorumu

SPİRİTUS Ateşten Hançer – Aynur Başkan

Aynur Başkan’ın macera, gerilim kategorilerinde yazmış olduğu bu kitaba ön yargılarım vardı. Uzun süredir kitaplığımda öylesine duran bir kitaptı. Sağındakini solundakini okuyordum ama asla sıra ona gelmiyordu. Daha sonrasında İnstagram’da blogger arkadaşlarımın bu kitabı okuduğunu ve beğendiklerini gördüm. Bir şans vermem gerektiğini farkettikten sonra kitabı elime aldım.
Kitap gerçekten beklediğimden daha güzelmiş, bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Macera kitapları okumaktan pek hoşlanmayan biri olmama rağmen bu kitap akıcılığı sayesinde elimde hızlıca aktı diyebilirim.
Yazarın yapmış olduğu betimlemeler gerçekten müthiş. Okurken bütün yaşananlar bir film gibi zihnimde canlandı. Oldukça heyecanla konunun akıyor olması da cabası. Kitabı elinize aldığınızda otomatik olarak hızlı okumaya başlıyor olabilirsiniz. Kitabın minik puntolara sahip olmaması da buna yardımcı oluyor. Bir bakmışsınız sayfalarca okunmuş. Yoğun ve ağır kitaplar okurken araya Spiritus’u sıkıştırabilirsiniz. Hem biraz dinlenmiş olur hem de farklı ve gizemli bir dünyaya ufak bir yolculuğa çıkmış olursunuz.
Kitabı okurken, yazarın ne kadar gelişmiş bir hayal gücüne sahip olduğunu da farkedeceksiniz. Fantastik bir macera kitabını böyle güzel işleyen bir Türk yazar okumamıştım daha önce. Buradan -naçizane- sizi tebrik ediyorum Aynur Hanım. Bildiğim kadarıyla kitabın bir devam kitabı da var. Bir an önce onu okumak için de sabırsızlanıyorum.
Buradan ne anladık? Kitaplara ön yargı ile yaklaşmak yokmuş! Emeğinize sağlık Aynur Hanım.
Diğer kitabı okuyup buradan sizlerle onun yorumunu da paylaşmak isterim. Sizlerde Spiritus hakkında neler düşündünüz? Ya gerçek olsaydı?

Etiketler
Show More

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Farkedildi

Please consider supporting us by disabling your ad blocker